INSTRUKTORZY

Andrzej Morawiec
 
Doktor sztuki, tancerz, pedagog, choreograf.
Absolwent bytomskiej Państwowej Szkoły Baletowej (1986) oraz Leningradzkiego Instytutu Kultury na wydziale Choreografii i Pedagogiki Baletu (1990).
 
Tańczył w zespole baletu Państwowej Opery Śląskiej i Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu, gdzie jednocześnie zajmował się asystenturą i repetycją prac choreografów zagranicznych. Występował gościnnie w Gdańskim i Kieleckim Teatrach Tańca. Obecnie tancerz niezależny. Był instruktorem i choreografem Sekcji Akrobatyki Sportowej AZS AWF w Katowicach i wykładowcą katowickiej Państwowej Akademii Muzycznej na wydziale Rytmiki.
Pedagog tańca klasycznego i współczesnego oraz twórca licznych prac choreograficznych dla Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, prezentowanych w kraju i za granicą. Tam też założył Tom Bombadil Dance Company, a choreografia „Loa” w wykonaniu tego zespołu zdobyła wyróżnienie II Gdańskich Debiutów Młodych Choreografów w 1997 roku.
Od września 2001 roku nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Wykładowca metodyki nauczania tańca współczesnego na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca.
Jego choreografie wzbogacały repertuary m.in.: Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Bałtyckiej, Teatru Miejskiego w Gdyni, Kieleckiego Teatru Tańca.
Współtworzył „Trójmiejską Korporację Tańca” zrzeszającą najlepszych tancerzy związanych z Trójmiastem, w ramach której występował się głównie jako tancerz solowy.
Wyróżniony przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej Nagrodą Indywidualną II stopnia, za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.
W 2010 roku uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej rytmika i taniec.
W 2014 roku oznaczony „Zasłużony dla Kultury Polskiej" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.ed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Jakub Gręda "Grędziu"
 
Jakub "Grędziu" Gręda - tancerz z 25 letnim stażem. Jego historia sięga czasów przedszkola, kiedy to trzyletni GRĘDZIU rozpoczął treningi w klubie TAN Nidzica w 1992 r. Wielokrotny Mistrz Świata oraz Mistrz Polski w kategorii hip hop dance. Już w 1994 startował w swoich pierwszych zawodach, a w 1996 został po raz pierwszy Mistrzem Polski.
Reprezentował Polskę podczas tanecznej Eurowizji w 2003 roku. Choreograf, instruktor oraz nauczyciel Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, absolwent AWFiS w Gdańsku oraz trener II klasy gimnastyki sportowej. Nieustannie poszukuje wiedzy i nowych ścieżek rozwoju. Od 2010 roku zasila szeregi DeepSideCru oraz czynnie wspiera inicjatywę 5 Elements. Chętnie przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie, zaznaczając przy tym, że najważniejsza dla tancerza powinna być zabawa i radość wynikająca z samego tańca. Od najmłodszych lat zaczął rozwijać w sobie pasję do wielu skoków akrobatycznych, które łączył razem z tańcem.
Dodatkowo od 15 lat jest kolekcjonerem kaset magnetofonowych z rapem.

Adam Łukowski

 
Tancerz choreograf teatralny, musicalowy, telewizyjny, filmowy. Instruktor fitness nowoczesne formy gimnastyki, instruktor funky jazz, instruktor sportów siłowych.
Choreografie do filmu, teledysków, pokazów mody, koncertów, targów, programów telewizyjnych, premier filmowych. - Kill Bill, Piraci z Karaibów, Dom Latających Sztyletów, Zatańcz ze Mną, Shrek 2. Choreografia do filmu "Kochaj i rób co chcesz" Wspólna Choreografia z Iwoną Orzełowską do musicalu "Bajlandia" Muzykę skomponowali - Pszona, Możdżer, Artur Rojek, Myslovitz, Kayah.
Wybrane choreografie pokazy mody, prezentacje firm, otwarcie salonów - Boss, Vistula, Levis, Adidas, La-nor, Cora, Deri, Rosignol, Playboy, Mercedes, Daewoo, Renault, Volvo, Iveco, Unicom Bols Group, Johnson&Johnson, Zepter International, Ikea, Dior, Remstme, Polsat - Sportowiec Roku, 5 - Lat Polsatu w Teatrze Wielkim, Pokaz taneczny Quo Vadis gwiazda Michał Bajor Małgorzata Walewska dla TP S.A. Otwarcie salonów samochodowych Audi, Volkswagen.
W latach 90-tych twórca pierwszych klas tanecznych w szkołach podstawowych. Prowadzenie pierwszych szkół tańca funky jazz w Warszawie 1991r - 2000r. Program taneczno sportowy dla trudnej młodzieży, program edukacja przez taniec i sport dla młodzieży mającej pierwszy kontakt z prawem.
Występy taneczne i choreografie Funky - Jazz - Rap na scenach zagranicznych ( Wiedeń, Praga, Moskwa, New York )
Miał zaszczyt tańczyć w Teatrze Tańca „NEI” w latach 90" zrzeszającym najlepszych tancerzy w Polsce - Danuta Petrow, Beata Wojciechowska, Edyta Kozak - choreograf założyciel - pomysłodawczyni T.T. NEI.
Sędzia turniejowy.
 
 
Copyright ©2018 AS Dance, All Rights Reserved.